sobota, 30 maj 2020
13 znak zodiaku PDF Drukuj E-mail
Napisał Marek Rostkowski   
Spis stron
13 znak zodiaku
Matematyka kwantowo-falowa
XIII elementow świadomościXIII elementów świadomości

Jak łatwo zauważyć centralna kula styka się z dwunastoma sąsiadującymi. Razem jednak jest ich XIII. W ten sposób dochodzimy do klucza według którego zbudowana jest materia trójwymiarowego świata. Jak wspomnieliśmy materia w pewnym sensie jest świadomością, wobec tego jest to konstrukcja odnosząca do pola świadomości "uwięzionego" w materii.

Image

Wyobraź sobie, że zamieszkujesz kulę centralną. To Twoje mieszkanie ma jakby 12 okien, nie może mieć ich mniej lub więcej, tylko 12. Przez okna te komunikujesz się ze światem zewnętrznym w ten sposób, że oddajesz lub przyjmujesz pewną - nazwijmy to umownie - energię. Przepływ energii w obie strony powoduje istnienie 24 (2x12) stanów informacyjno-energetycznych. Po dwa stany (Yn-Yang) na okno (kulkę). Według tej zasady zbudowany został tron boży opisany w wizji Jana:

2. Doznałem natychmiast zachwycenia: A oto w niebie stał tron i na tronie [ktoś] zasiadał.
3. A Zasiadający był podobny z wyglądu do jaspisu i do krwawnika, a tęcza dokoła tronu - podobna z wyglądu do szmaragdu.
4. Dokoła tronu - dwadzieścia cztery trony, a na tronach dwudziestu czterech siedzących Starców, odzianych w białe szaty, a na ich głowach złote wieńce.
5. A z tronu wychodzą błyskawice i głosy, i gromy, i płonie przed tronem siedem lamp ognistych, które są siedmiu Duchami Boga.

Apokalipsa 4:2-5 (BT) Astrologicznie 12 kul odpowiada znanym od dawna dwunastu znakom zodiaku. XIII centralna kula jest najbardziej tajemnicza. W wizji Jana odpowiadał jej tron boży. W odniesieniu do człowieka jest ona obszarem Jaźni, lecz nie w rozumieniu Freuda jako nieświadome przedłużenie JA. Bliższy jest nam pogląd C.G. Junga, który w Jaźni widzi coś nadrzędnego obejmującego świadomość i nieświadomość człowieka. XIII kula nie ma odpowiednika w znakach zodiakalnych, można przyjąć, że jest to środek koła horoskopowego, jako idealny zrównoważony punkt wszystkich sześciu opozycji. Jednak zdecydowanie przynależy ona do przestrzeni, tak jak pozostałe znaki zodiaku, z tego też powodu może być zwana XIII znakiem zodiaku. Planetarnym odpowiednikiem tej przestrzeni jest Słońce, w ujęciu drzewa kabalistycznego jest nią sefira TIFERETH (hebr. piękno). W niej to zamieszkuje wieczna boskość człowieka. Moment oświecenia jest chwilą, w której świadomość człowieka powraca do "domu" - XIII znaku zodiaku, do tego czasu błąka się gdzieś w obszarach 12 zewnętrznych kul.

Marek Rostkowski
07.07.2002
{moscomment} 

Gra Gra