sobota, 30 maj 2020
Paweł Janas PDF Drukuj E-mail
Napisał Marek Rostkowski   
piątek, 23 czerwiec 2006
Spis stron
Paweł Janas
Komunikacja, relacja ze światem
Praca, kariera, hobby
Miłość, partnerstwo, zdrowie
Komunikacja, relacja ze światem

Bardzo charakterystyczna jest w tym horoskopie opozycja między I i VII domem. Bierze w niej udział aż pięć planet. Dom I jak wspomniałem, mówi o konstytucji człowieka, jego nieświadomym Ja, natomiast dom VII określa otoczenie człowieka, innych ludzi, partnera życiowego, czyli ogólnie mówiąc nasze relacje ze światem.

Tak duża ilość opozycji przekłada się na trudne kontakty człowieka z otoczeniem. Tu trzeba zawsze dokonać wyboru. Kto jest ważniejszy: ja czy inni? Trudno w tej sytuacji znaleźć jakiś kompromis. Czasem trzeba postawić na siebie kosztem relacji, a czasem odwrotnie: dla dobra innych rezygnujemy z siebie. Nie ma tu złotego środka, jest tylko wybór między Ja a Ty. Wybór ten zawsze jest trudny i męczący dla właściciela. Zrozumiałe jest, że w trudnych chwilach człowiek taki będzie się zamykał w sobie. Nie dziwi zatem reakcja Pawła Janasa. Po przegranych meczach dość długo ukrywał się przed mediami. Sprawę pogarsza fakt, że w VII domu znajduje się Saturn, który zmusza do poważnego i odpowiedzialnego komunikowania się z innymi. Dlatego w kontaktach jest szczery, lecz na początku znajomości zahowuję rezerwę, jest nieufny. Pozwala się poznać dopiero gdy nabierze zaufania.

Saturn w VII to również typ "strażnika" moralności. Narzucanie innym dość twardych, sztywnych zasad, co oczywiście może się nie podobać, ale z drugiej strony pewna dyscyplina w zespole jest konieczna. Objawiło się to np. blokowanie zawodnikom kanałów "uciech" w hotelowej telewizji, usuwaniem alkoholu ze standartowego wyposażenia pokojów, czy też poważnymi sankcjami po próbach sprowadzenia pań do towarzystwa.

Blisko Saturna znajduje się również Księżyc, planeta dużej wrażliwości, szczególnie gdy jest w VII domu. Paweł Janas ma duszę romantyka, potrafi współczuć i postawić się na miejscu innego człowieka.
Przy Ksieżycu stoi Neptun, który wprowadza tu trochę zamieszania. Przede wszystkim własne odczucia uważane jako pewnik mogą okazać się błędne. Neptun to media, jak również używki: alkohol, papierosy itp. Można powiedzieć, że w tym układzie używki są nawet w pewnym stopniu wskazane dla rozluźnienia napięcia jakie występuje kontaktach. W jakiś sposób kompensują tą niewygodną sytuację, dając człowiekowi poczucie większego luzu i  swobody, niwelując częściowo stres. Jak wspomniałem Neptun to również media publiczne, którymi Paweł Janas nigdy nie był zainteresowany, tak aby dzięki nim się pokazać, a raczej wręcz przeciwnie. Z jeden strony rozumie, że są one niezbędne, ale gdyby tylko mógł to prawdopodobnie uciekł by od nich daleko..
Jak daleko i gdzie?
Do zamku, rezydencji w ustronnym miejscu, otoczonej wysokim murem i wodą. Tak symbolicznie można przedstawić obszar domu rodzinnego, który wypada (IV dom) w Raku a władca, Księżyc jest w koniuncji z Saturnem (wysoki mur) i Neptunem (woda). To odgrodzenie, izolacja jest potrzebne do wytchnienia, uwolnienia się od świata. Oczywiście jest to niemożliwe tak długo, jak długo pozostanie osobą publiczną.

Bardzo ważną planetą w horoskopie Pana Janasa jest Merkury. Odpowiada ona za wewnętrzny język komunikacji, procesy myślowe jak również za stan systemu nerwowego. Planeta ta znajduje się w pobliżu Asc a to oznacza, że człowiek rozmawia sam ze sobą, może czasem i w sensie dosłownym. Ponieważ Merkury jest w znaku ognistym (Baran)  dodatkowo na samym jego początku (dwada Barana), można powiedzieć, że umysł jest bardzo aktywny. Planeta nie jest aspektowana, w związku z tym nie ma przeływu energii, a tym samym jej rozładowania. Natłok myśli jest bardzo duży i staje sie dość poważnym problemem. Tym bardziej, że znaki merkurego odpowiadają za dom III i VI. Może to powodować trudności z zaśnięciem jak również problemy jelitowe wynikające z nadmiernego pobudzenia. Przebywanie Merkurego w XII domu oznacza, że nie dzieli się on myślami z innymi, przynajmniej do czasu powzięcia ostatecznej decyzji.


Gra Gra